Malec

Wakacje ze Świetlicą Malec w Jarosławcu

Rozmiar tekstu:

W ramach projektu Bezpieczni, aktywni, zdrowi -wakacje ze Świetlicą. Letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z sołectwa Malec” (KU.060.9.83.2) Budżetu Obywatelskiego 2014 Gminy Kęty, dzieci i młodzież ze Świetlicy w Malcu wzięła  udział w wyjeździe nad morzem do Jarosławca. Pobyt trwał 10 dni, tj. od 23 lipca do 3 sierpnia 2014r. Wypoczynek ten dofinansowany był przez Gminę Kęty.

 

Głównymi atrakcjami zorganizowanego wyjazdu było:

Wschód i zachód słońca na plaży, przejażdżka ciuchcią po Jarosławcu, udział w spektaklu Teatru Muzycznego z Gdyni, udział w występach kabaretu „Koń Polski” oraz „Pod Wyrwigroszem”, „Kolonijny Rajd Pieszy” do Jezierzan, zwiedzanie „Galerii Rybackiej”, rejs żaglówką po jeziorze Wicko, Cyrk „Arlekin”, zwiedzanie Latarni Morskiej - panorama Jarosławca, „Chrzest Kolonijny” na plaży, udział w „Turnieju Piłki Nożnej Szóstek Kolonijnych o Puchar Burmistrza Gminy Postomino” /zdobycie V miejsca, pucharu oraz nagród rzeczowych/, zwiedzanie Muzeum Bursztynu w Jarosławcu, „Kino na leżakach”- udział w projekcji filmowej, udział w imprezie „Radia Zet” na plaży, zajęcia na basenie, kąpiele morskie w obecności ratowników WOPR oraz opiekunów, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wspólne pisanie pocztówek, zajęcia taneczne, plastyczne, ruchowe prowadzone przez animatorów, dyskoteka, zabawa w podchody, nauka piosenek kolonijnych, zajęcia sportowe na „Orliku”, zajęcia świetlicowe / gra w tenisa stołowego, piłkarzyki, piłka nożna na boisku do piłki plażowej, konkursy na rzeźbę piaskową lub mozaikę z kamyków, konkurs „Mój domek moją wizytówką”, zwiedzanie Portu Rybackiego w Jarosławcu, warta przy „Proporcu Kolonijnym”, funkcjonowanie „Banku Kolonijnego”, „Zielona Noc”, zakup prezentów oraz pamiątek, dokumentacja fotograficzna wspólnego pobytu w Jarosławcu, dyplomy oraz upominki na zakończenie wypoczynku.

Jako opiekunowie zapewniamy, że wszystkim uczestnikom wyjazdu na długo pozostaną piękne wspomnienia i radość ze wspólnie spędzonych wakacyjnych dni. Wielkie zaangażowanie w pracę na rzecz grupy oraz chęć zdrowej rywalizacji wśród naszych podopiecznych  po raz kolejny  bardzo mile nas zaskoczyła. Dlatego w tym miejscu chcemy podziękować i pogratulować rodzicom  wspaniałych pociech. Podczas 10 dniowego wypoczynku  wszyscy wykazali się wielką odpowiedzialnością, każdy sumiennie wykonywał  przydzielone mu obowiązki oraz przestrzegał naszego wspólnego kolonijnego regulaminu. Byle tak dalej... Mamy wielką nadzieję, że podczas kolejnych wakacji znowu się spotkamy w nadmorskiej scenerii…

 

Opiekunowie grupy:

Maria Krawczyk

Grażyna Duźniak

Ewa Jonkisz