Malec

Zimowe ferie w Świetlicy w Malcu

Rozmiar tekstu:

Podczas tegorocznych zimowych ferii dzieci sołectwa Malec oraz w drugim tygodniu także dzieci ze Świetlicy z Witkowic mogły uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w Świetlicy w Malcu. Program zajęć obejmował turnieje sprawnościowe, zręcznościowe, zajęcia plastyczne, filmowe, warsztaty kulinarne, wyjście w teren, oraz dwa spotkania wyjazdowe- jedno do PSP Oświęcim, drugie na „Spotkanie Walentynkowe” do Świetlicy w Bulowicach. 

 

Każdy dzień ferii spędzony był w milej i przyjaznej atmosferze. Nie obyło się bez dyplomów, wyróżnieniem oraz upominków na zakończenie naszych zimowych spotkań.

Dzieci z obu miejscowości bardzo szybko znalazły wspólny język, chętnie współzawodniczyły w różnych konkursach dopingując się nawzajem, razem pracowały tańczyły i śmiały się, opowiadały zabawne historie. Doskonały przykład dla wielu, jak pięknie można pokonywać w sobie bariery, integrować się mimo nawet dużej różnicy wiekowej. Wielu uczestników naszych wspólnych spotkań pozyskało nowych przyjaciół.

Ferie w Świetlicy dofinansowała Gmina Kęty.

Kolejne ferie zimowe już za rok, a do wakacyjnego wypoczynku pozostało niespełna cztery miesięce. Wszystkim, którzy uczestniczyli w zajęciach serdecznie dziękuję i zapraszam na kolejne zajęcia, które będą się odbywały w naszej Świetlicy.

 

Opiekun Świetlicy w Malcu

Ewa Jonkisz