Malec

II Rajd Świetlicowy Malec –Witkowice

Rozmiar tekstu:

rajd20 września /piątek/ Grupa Inicjatyw Ekologicznych „Eko–malec” działająca przy Świetlicy w Malcu oraz Kółko Ekologiczne „Zielona szkoła” ze SP w Malcu wzięły udział w II Rajdzie Pieszym.

Rajd ten był kolejnym etapem naszego między-świetlicowego programu „Poznajemy nasze małe ojczyzny”. Współorganizatorami oraz uczestnikami rajdu była także młodzież ze Świetlicy w Witkowicach. Główne założenie tej formy wypoczynku miało na celu  dokładniejsze  zapoznanie się z walorami turystycznymi sołectwa Witkowice, uwzględniając w szczególności  warunki przyrodnicze, topografię, historię oraz organizacje działające na terenie sołectwa.

 

Trasę rozpoczęliśmy od wyprawy do Kapliczki w lesie, potem przykościelne molo, stadion sportowy, Kościół, Szkoła Podstawowa, dwór. Byliśmy również gośćmi Świetlicy w Witkowicach z Młodzieżowym Klubem „Piwnica”. Podczas naszej wędrówki odbyło się ognisko integracyjne, na którym swoją obecnością zaszczycił nas sołtys sołectwa Pan Marian Zaręba. Do Malca wróciliśmy nieco zmęczeni, ale pełni wrażeń i zauroczeni pięknymi zakątkami sąsiedniego sołectwa Witkowice.

Ognisko oraz poczęstunek dla uczestników rajdu ufundowała Gmina Kęty.

Dziękujemy uczestnikom za tak liczny udział.

Ewa Jonkisz

Grażyna Duźniak