Malec

I Rajd Pieszy

Rozmiar tekstu:

stopa30 kwietnia /wtorek/ o godz.15.00 spod naszej świetlicy wyruszył  I Rajd Pieszy, w którym  udział wzięli przedstawiciele Grupy Inicjatyw Ekologicznych „Eko-malec”, działającej przy świetlicy  oraz członkowie kółka ekologicznego „Zielona szkoła” ze Szkoły Podstawowej w Malcu wraz z opiekunami.

Trasa rajdu  zatytułowanego  „Granicami bez granic”  wiodła dokładnie wzdłuż linii  granicznych naszego sołectwa. Celem wędrówki było w szczególności dokładniejsze zapoznanie się z terenami i topografią naszej wsi,  ale także wnikliwe obserwacje  fauny i flory miejscowej przyrody.

 

Obecność na rajdzie przedstawiciela Koła  Łowieckiego -  Pana Michała Wójcickiego, była bardzo mile widziana wśród  uczestników naszej wyprawy , bo jak wiemy już z doświadczenia młodzież wzbogaciła się o bardzo cenne uwagi, wiadomości i spostrzeżenia związane z profilem ich działalności.

Podczas  rajdu złożyliśmy także wizytę w siedzibie  Koła Łowieckiego „Orzeł” w Osieku, gdzie odbyło się  wspólne ognisko przygotowane przez gospodarzy obiektu.

Kolejny rajd zaplanowany jest na przełom maja-czerwca i już dziś zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Taka wyprawa to aktywny wypoczynek oraz przyjemne i pożyteczne spędzenie  wolnego czasu.

Serdeczne podziękowania  dla Koła Łowieckiego „Orzeł” w Osieku za ufundowanie ogniska i okazaną pomoc w organizacji rajdu.